21.11.2017 Тимашевка орта мектебінің бірінші сыныбында ашық сабақ өтті. Тақырыбы:"Киімдер". Сабақ қызық өтті, балалар белсенді қатысты. Мақсатты: иллюстрация бойынша қарапайым сұрақтарға жауап берді, тақырып бойынша ойындар өтті.
Сабақ жоспары
Сабақ Тақырып: «Менің киімім» |
Менің киімім | ||||||||||||||||||
Күні 21.11.2017 |
Мұғалімнің аты-жөні: Дюсембина З.З.
| ||||||||||||||||||
Сынып 1 |
Қатысып отырғандары: 10
|
Келмегендер саны: 0 | |||||||||||||||||
Осы сабаққа арналған оқу мақсаты |
О. 1.3.4.1 Мұғалімнің көмегімен мəтіннің мазмұны немесе иллюстрация бойынша қарапайым (не?қандай? қанша?) сұрақ қоя білу. 2.2.а Берілген тақырып бойынша ойын жеткізу 1.1.2.1.т. күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну
| ||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар істей алады: | ||||||||||||||||||
1.Мәтінді мұғалімнің көмегімен аудара алады, сюжетті сурет бойынша сөйлей алады. 2.Үй жануарлардың атауларын атай алады. 3.Мәтіннің мазмұның аша алады, жаңа сөздерді игереді,қолдана алады. | |||||||||||||||||||
Оқушылардың көпшілігі істей алады: | |||||||||||||||||||
1.Сурет бойынша сұрақтарға жауап бере алады, «Не?, Қандай?. Сөз мағынасын түсіне алады, 2.Жануарлардың атауларын атай алады. 3.Күнделікті өмірде пайдалана алады. | |||||||||||||||||||
Кейбір оқушылар істей алады: | |||||||||||||||||||
1.Сөз тіркесін құрастыра алады. 2.Ойын өз сөзімен жеткізе алады.
| |||||||||||||||||||
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Мәтін бойынша берілген тапсырманы орындайды, мұғалімнің көмегімен аударады. Көрсетілген үй жануарларды атайды, сол жануарлардың суретін карточкадан көрсетеді.
| ||||||||||||||||||
Алдыңғы оқу |
Менің достарым. Дос,ойын,мектепке және үйірмеге бірге бару. | ||||||||||||||||||
Негізгі сөздер мен фразалар: |
Жылқы,сиыр,түйе,қой,ешкі,төлдері. | ||||||||||||||||||
|
Сұхбатқа арналған пайдалы фразалар | ||||||||||||||||||
|
1. Бұл не? Ол қандай? 2. Бұлар не үшін керек? 3. Қандай жануарларды білесіңдер? | ||||||||||||||||||
Жоспар | |||||||||||||||||||
Жоспарланатын уақыт |
Жоспарланатын жұмыс (өз тапсырмаларыңызды жазыңыз)
|
Ресурстар
| |||||||||||||||||
Басы (7мин)
2 мин 3 мин
|
1.Ұйымдастыру кезеңі Амандасу,түгендеу |
| |||||||||||||||||
2.Үй жұмысы:жануарлар туралы кітаптар әкелу. Жаңа сабақ Видео бейне көрсету. Суретпен жұмыс. Суретте не бейнеленген?
Сурет бойынша киімдерді атайды. Мысалы: көйлек т.б.
|
Видео бейне
Тақырыптық суреттер | ||||||||||||||||||
3 мин
5 мин
Ортасы (30 мин)
3 мин
2 мин
2 мин
3 мин
2 мин
5 мин
Соңы 6 мин
Қосымша ақпарат
Рефлексия 2 мин |
2. Жаңа сөздермен жұмыс. Сөздерді қайталау киім, шалбар, көйлек, жейде, аяқ киім, бас киім, таза, кір
Мәтінмен жұмыс Менің киімім Мынау менің киімім. Олар: шалбар. Жейде. Көйлек, құлақшын. Мен оларды таза, ұқыпты ұстаймын. Мен киімдерімді өзім жинаймын. Тапсырма 1. Мұғалімнің көмегімен мәтін оқушыларға оқытылады.
а)мұғалім жаңа сөздерді оқиды ,балалар тізбектеп қайталайды ә)мұғалімнің көмегімен жаңа сөздермен сөз тіркестерін құрастырады.
2. Диаграмманы толтыру (топпен)
Сергіту сәті Тапсырма 1. Карточкалармен жұмыс (жеке) 2. Киімдерің түрлерін ажырата алады, атайды.
3. Суретті сәйкестеу (жұппен жұмыс)
Бекіту. ТКО әдісі бойынша Қимыл қозғалысты ойын. «Өзіңді киіндір» суреттер (Топпен)
Сабақта не білдік, сұрақтар қоя отырып, жауап бергізу (Топпен)
|
слайд
тапсырмалар
сызба
Карточкалар
Үлестірмелі материал |